Αγαπητά μας παιδιά αγαπητοί γονείς  όπως σας είχαμε ενημερώσει τις προηγούμενες   ημέρες,  τη Δευτέρα 30 Μαρτίου το σχολείο μας θα ξεκινήσει την εφαρμογή της εξ αποστάσεως  εκπαίδευσης ( σύγχρονη ) και για τους μαθητές της  Β΄ και Α΄ τάξης αντίστοιχα. Ως εκ τούτου λοιπόν σας επισυνάπτω  το πρόγραμμα που θα ξεκινήσει τη Δευτέρα και θα αφορά όλες τις τάξεις για το διάστημα από 30 Μαρτίου 2020 και μέχρι 10 Απριλίου 2020 Επίσης σας επισυνάπτουμε  οδηγό  μαθητή για σύνδεση με την ψηφιακή τάξη τον οποίο δημιούργησε ο καθηγητής Νίκος Καλύβας MSc (ΠΕ86) και είχε την ευγενή καλοσύνη  να το  κοινοποιήσει στην εκπαιδευτική ιστοσελίδα alfavita.gr.

Δημοσιεύθηκε στην ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ, ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ, ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.