Αγαπητά μας παιδιά, αγαπητοί γονείς,

η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας, σύσσωμη, ανταποκρινόμενη στην πρόσκληση- πρόκληση του Υπουργείου συμμετέχει και υποστηρίζει την εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Έχοντας ως πρώτη μας προτεραιότητα τους μαθητές που φοιτούν στη Γ΄τάξη ξεκινάμε τη Δευτέρα 23  Μαρτίου μαζί τους!

Θα ακολουθήσει αμέσως μετά η υποστήριξη της εφαρμογής και για την Β΄και Α΄τάξη αντίστοιχα.

Σε αυτή τη δύσκολη συγκυρία δεν θα μπορούσαμε να μείνουμε αμέτοχοι θεατές.

Στηρίζουμε λοιπόν και υποστηρίζουμε το ” κεφάλαιο” της πατρίδας μας, που δεν είναι άλλο από τους μαθητές μας, και αγωνιζόμαστε μαζί τους.

Προσπάθεια όλων μας είναι να κρατήσουμε τους μαθητές μας σε επαφή με την ιδιότητά τους και την εκπαιδευτική διαδικασία και να αποδείξουμε ότι το δημόσιο σχολείο μπορεί και είναι δίπλα στους μαθητές και τους γονείς τους.

Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα και τον τρόπο εγκατάστασης και χρήσης της εφαρμογής, θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου μας τις επόμενες μέρες.

Καλή επιτυχία και καλή δύναμη.

Από τη Διεύθυνση

Δημοσιεύθηκε στην ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ, ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.